Keila Korvpallikooli meeskonnale sai Eesti meistrivõistluste 2. liiga hooaeg läbi. Veerandfinaali otsustavas kolmandas kohtumises kaotati kodus TTÜ II meeskonnale 66:100. Uks nelja tugevama finaalturniirile jäi suletuks, hooaja kokkuvõttes saadi 23 meeskonna hulgas 6. koht.

Hooja eel mõtles treener sellest, et noor meeskond võiks tõusta 2. liiga tippu. Hooaja edenedes sai eesmärgiks tõusmine 1. liigasse. Seega… esialgne eesmärk täideti, hilisem mitte. Kuid ilmselt tuleb nõustuda meeskonda väga palju aidanud ülikogenud Kristjan Makke sõnadega, kes ütles pärast viimast mängu riietusruumis, et häbeneda pole meil midagi. TTÜ oli tugev vastane ning seeria kokkuvõttes nende alistamine väga raske.

Korralik ettevalmistus aitas Keila kahe võiduni peetava seera avamängus võidule. Edu järellainetus aitas meid ka teise mängu esimesel poolajal, mis lõppes samuti Keila eduseisus. Kuid edasine oli juba TTÜ pidu. Otsustavas kolmandas mängus ei toiminud Keila kaitse esimestest minutitest alates – sisuliselt mitte ükski kasutatud variantidest.

TTÜ mängijad tabasid hästi kaugelt. Väiksemate kogemustega nooremad mehed eksisid palju ka rünnakul ning vastane karistas need kõik ära. See, et TTÜ läks sellest paarist edasi, oli vähemalt eilse seisuga õiglane tulemus.

Suur tänu eile saalis olnud rohkearvulisele publikule! Loodetavasti olete kohal ka tuleval hooajal, sest järgmisel hooajal peaksime olema veel tugevamad.

Meeskonnas, kus palju noori, on lõpptulemuse kõrval oluline ka mängijate isiklik areng. Mitmele 15-16-aastasele poisile oli tänavune hooaeg karastumiseks. Nii kerkis Kevin Sepik põhiturniiril meeskonna suurimaks korvikütiks, üheks oluliseks veduriks oli ka Norman Rüütsalu, kelle hooaeg jäi aga haiguse ja vigastsute tõttu lühikeseks. Kindlasti oli oluline roll ainsana kõigis 19 mängus osalenud Mart Maidel. Hooaja edenendes kasvatas kindlust, koos sellega aga ka mänguminuteid ja punktiarvet Margus Pahv.

Mõni aasta vanematest poistest näitas eriti hooaja esimeses pooles head mängu Erik Dzotsenidze, suurt rolli kandis Kevin Äkke.

Arvestades kogu selle seltskonna noorust ning lisades juurde vigastuse tõttu hooaja esimese poole vahele jätnud 17-aastase Markus Kikkatalo ning seekord veel vähem mänguaega saanud, kuid järgmisel hooajal ilmselt rohkem pildile kerkivad Marek Uusoja ja Roland Tamkivi, võib öelda, et hooajast lõigati palju kasu.

Sügav kummardus selle hooaja eest ka vanameister Kristjan Makkele, kes vaatamata vanale põlvehädale, osales eeskujulikult treeningutel ja suhtus ka mängudesse väga tõsiselt. Noortele poistele on sellise mehega koos mängimine parim õppetunud.