Keila korvpallurid tõid Soome noorteturniirilt kuld- ja hõbemedalidSoomes Turu linnas toimunud rahvusvaheline noorte korvpalliturniir JBT 2017 kujunes Keila korvpallikooli noortele palluritele edukaks. Oma vanusegrupis tõi koju kuldmedali U11 ja hõbeda U9 meeskond, pronksi võitlesid välja Keila noortega koos võistlustel käinud Saue Korvpallikooli poisid. Keila Korvpallikool osales turniiril kokku viie võistkonnaga.

U11 meeskonna mängupilt oli alagrupis veel küllaltki rabe ja ebakindel, kuid iga mänguga said poisid järjest rohkem enesekindlust ja hoogu juurde. Finaalis Kauhajoen Karhu vastu haarasid Keila poisid kohe mänguohjad ja kõik visked, mis teele saadeti ka korvis maandusid – Keilale ülikindel võit tulemusega 61:22. Eriti kasulikult tegutses turniiri jooksul Cristofer Lempu, kes hiljem nimetati ka võistkonna parimaks mängijaks.

Teise koha turniirilt said Keila U9 poisid, kes jäid tasavägises finaalis alla Ura Basketile 22:27. Alagrupis võideti Turu NMKY 47:15 ja Saue Korvpallikooli võistkonda 24:14.

Kolmanda koha saavutanud Saue Korvpallikooli posid osalesid koos Keila poistega turniiril esimest korda. Kolmanda koha kohtumises peeti viimaste sekundite pingeline heitlus Turu NMKY vastu ja suudeti võtta ühepunktiline võit 15:14.

Neljanda mängis turniiril välja U10 teine võistkond, kes sai poolfinaalis ToPoLa-lt ülivalusa ühepunktilise kaotuse viimase sekundi viskest 28:29. Kolmanda koha mängus oli poiste jaks juba kolme päevasest turniirist raugenud.

Viienda koha saavutas U10 esimene võistkond, kes sattus alagruppi kahe hilisema finalisti Tapilona Honka ja Ura Basketiga ning alagrupi kolmas koht ei võimaldanud võidelda kõrgema koha eest kui viies. Alagrupis hakati tõsiselt vastu mõlemale võistkonnale, kuid tehniliselt osavate ja jõuliste soomlaste vastu veel ei saanud. Ura Basketile kaotati 25:35 ja Tapiolan Honakle 40:48 ning võideti HNMKY 50:25.

Keila Korvpallikool tänab kõiki abilisi ja toetajaid, tänu kellele võistlusreis teoks sai.