17.12.23 EYBL U13Keila KK U13 meeskond osales enne jõule veel ühel kõrgetasemelisel turniiril Riias – Euroopa Noorte Korvpalliliiga ehk EYBL-i Challenge Cup’il. Seda, et Riiga ei sõidetud ainult vaatamisväärsusi ning leedukate mänguoskusi imetlema tõestasid Keila KK U13 poisid EYBL-i Challenge Cup’i mängudes.

Turniiri esimene päev oli Keila poistel „Leedu päev“. Kohtusime Leedu valitseva meistri Plunge tiimiga ning baltikumi ilmselt nimekaima korvpallikooli Sabonise KK meeskonnaga. Keila poisid nimekate vastaste ees aukartust ei tundnud. Mõlemad kohtumised kulgesid siiski sarnase stsenaariumi järgi: avapoolaja hoidsime agressiivsele üleväljapressingule initsiatiivi, kuid teisel poolajal väsisime. Plunge vastu võitsime esimese poolaja 20:18, kuid jäime lõpuks siiski 35:46 alla. Sabonise vastu lõppes avapoolaeg seisul 29:30 meie poolt vaadatuna, kuid peale Eriku, Cristopheri ja Tomi vigadega välja langemist saime numbriliselt päris kindla 43:69 kaotuse. Oma roll kaotusnumbrite nii suureks paisumisel oli kindlasti ka kohtunikel, kes vilistasid Keila poistele 27 isiklikku viga, samal ajal kui Sabonise õpilased eksisisid kohtunike arvates määruste vastu vaid 11nel korral.

Teisel päeval suudeti võita mõlemad kohtumised. Eriti magus oli alagrupimäng Moskva Jumpballi vastu. Mittemidagiütleva nime taga peitub CSKA klubi, kelle nö. teine koosseis Jumpballi nime all mängib. Sellest, et tegemist on nende teise koosseisuga, ei tasu end petta lasta. Miljonilinna Moskva suurimal klubil poisse jagub ja kahe hooaja vahel kolis nende tiimi ka päris mitu sealse konkurendi parimat mängijat.
Keila poisid haarasime aga kohe mänguohjad ja juhtisime sisuliselt kogu mängu. Lõpusireeni kõlades olid tablool meie 47:37 võidunumbrid. Viis kolmepunktiviset tabanud Erik Makke viskas 24 punkti, väga hästi tegutses ka Cristopher Lenk, kelle arvele jäi 14 punkti ja 9 lauapalli.

Oli see siis tingitud esimesest võidust saadud väikesest pingelangusest või lühikesest puhkusest kahe mängu vahel, kuid järgmine kohtumine BC Odessaga oli paras kannatuste rada. Saime küll 12:2 ette, kuid järgnevad poolteist veerandaega olid ühed kehvemad, mis me üldse mänginud oleme. Teisel poolajal panime oma paremuse siiski lõpuks küllaltki kindlalt maksma – 50:32. 29 punkti visanud Erik oli rünnakul taas tasemel, teisel poolajal sekkus hästi mängu Robin Rukis (6 punkti). Oma ühe parima mängu tegi 9 lauapalli maha võtnud Karl Erik Ool.

EYBL Challenge Cup-i 5.-6. koha mäng Riia DSN-iga oli Keila poiste jaoks võitluslik ja emotsionaalne. Kuigi lõppseis 45:73 näitas meie suurt kaotust, siis mängu käiku see päris õiglaselt ei peegelda. Ka Keila poisid läksid kohtumisele vastu võidumõtetega ning pea kaks kolmandikku kohtumisest suutsime seisu tasakaalus hoida. Lõpus siiski meie jaks rauges.

Mõned märksõnad kohtumisest: tegime 28 pallikaotust vastase 20-ne vastu ja kaotasime lauavõitluse koguni 37:56. Üsna harukordne oli ka see, et vastased teenisid 50 vabaviset, samal ajal kui meie saime joonelt kätt proovida vaid 11-nel korral!