16.05.30 U14 EMV pronksKeila Korvpallikooli U14 vanuseklassi meeskond kordas eelmisel aastal saavutatut ning võitis taaskord Eesti meistrivõistlustel pronksmedalid! Pronksivõit tuli oi-oi kui raskelt, aga on seda magusam.

Raplas toimunud finaalturniiril läksime esmalt kokku põhiturniiri võitja BC Raplamaaga. Viimane eduseis oli meil selles mängus skooril 4:2, edasi meile suurt võiduvõimalust ei antud. Kindlast 70:89 kaotusest hoolimata oli poiste tegutsemises siiski näha märke sellest, et hooaja otsustavateks mängudeks ollakse hästi valmis ning pühapäevases pronksimängus võivad meil teatud võimalused tekkida. Individuaalselt tegi poolfinaalis oma hooaja parima mängu Juss Joosep Jaagu, kes tabas väljakult 10-st viskest 9 ning viskas kokku 18 silma. Kuid head ründeteravust näitasid ka teised, sest koguni 5 meest jõudis kahekohalise punktisummani.

Pronksimängu algus Salva/Rocki vastu oli meie jaoks siiski katastroof. Rünnakul ei õnnestunud eriti miski ja ka kaitses ning eriti lauavõitluses olime tahtejõuetud. Poolaja kindel 27:44 kaotus ei tõotanud midagi head. Vaheajal leppisime poistega kokku, et kui ka selle mängu kaotame, siis vähemalt võideldes ning otsustasime teha veel viimase ponnistuse mängu päästmiseks. Alustasime teist poolaega parima kaitseviisikuga: Kristen, Juss, Marcus, Sten ja Herman ning ülevälja pressinguga. Vaikselt kuid järjekindlalt hakkaski mängupilt meie kasuks pöörama. Saime kaitse pidama ning võitsime veerandi 26:10. Come-backi suurimaks katalüsaatoriks oli Sten Strelkovi hiilgav tegutsemine. Ta viskas ainuüksi kolmanda veerandajaga 13 punkti ning tegi kaks ülitähtsat vaheltlõiget.

Viimase veerandaja alguses viis Marcus meid tabava kolmesega esmakordselt juhtima 56:54 ja edasi oli initsiatiiv juba kindlalt meie käes. Meie head hoogu ei rikkunud ka meeskonna MVP Kristeni vigadega välja langemine 5 minutit enne mängu lõppu. Võit tuli napilt kuid kindlalt numbritega 69:67. Marcus tegi kaksikduubli 19 punkti ja 10 lauapalliga. Stabiilselt hea oli taas 18 punkti visanud Juss, Steni arvele jäi lõpuks 17 silma. Kristen viskas 9 punkti (lisaks ka 12 lauapalli ja 4 vaheltlõiget), Mark 4 punkti ja Ralf Rico Graudin 2 punkti. Eraldi tuleb ära märkida Herman Nikolajevi tegutsemist, kes jäi küll skoori osas nullile kuid võttis maha 7 lauapalli ning tänu heale tegutsemisele kaitses, mängis terve teise poolaja ilma puhkuseta. Skoor jäi avamata Rainisel, kes võttis siiski otsustavatel lõpuminutitel maha mitu olulist lauapalli, ning väikese põlvevalu tõttu finaalis vähem mänguminuteid teeninud Erikul.

Suur-suur tänu poistele kõva hooaja eest ning Rapla Sadolini spordihoones meid toetanud lapsevanematele – sugulastele!