„Selle mängu võitmise üle võime uhked olla!“ olid treeneri esimesed sõnad peale mängu Pärnu Pauluse spordihoone riietusruumis. Keila korvpallikooli U18 meeskond alistas Eesti meistrivõistlustel Pärnu Pauluse 71:63 ning jätkab täisedu nelja võiduga.

Miks oli see võit erilisem? Ikka selle pärast, et eelmise nädala lõpus olid poisid pidanud Euroopa noorte liigas neli rasket mängu ning ilmselgelt olid meeskonna põhijõud väsinud. Võitmiseks oli vaja end tõeliselt kokku võtta ja leida endast sisemist jõudu. Sellega saadi hakkama.

Väsimusest tingitud tuimust oli selgelt tunda Paulusega kohtumise esimesel poolajal, kui oma kiiret ja teravat mängu ei saadud kuidagi käima ning kaitses jäädi korduvalt hiljaks. Korduvalt oli kaotusseis kaheksa punkti, kuid õnneks suudeti iga kord see tagasi mängida ning poolajale mindi kaotusseisus 32:35.

Otsustav spurt tehti kolmanda veerandaja lõpus. Paar õnnestumist kaitses – suur roll oli Kristen Kasemetsa südil tegutsemisel – ning rünnakujoonise muutumine, tõid kaotusseisust välja ja aitasid kolmanda veerandaja lõpuks ette 56:51. Viimasel veerandajal lõid aga välja rasketes mängudes saadud kogemused ning meeskonna vaimse liidri Mart Maide õhutamisel tekkinud võitlusvaim. Kuigi midagi kindlat polnud viimase minutini, suudeti vahet siiski hoida ning väärt võit noppida.

Oluline oli see, et skoori tegid kõik n-ö põhijõud. Norman Rüütsalu viskas 15, Kevin Sepik 14, Roland Tamkivi 12, Conrad Sengbusch 11, Margus Pahv 7, Mart Maide ja Kristen Kasemets 6 punkti.