Keila Korvpallikool U16 pronks PoolasKeila Korvpallikooli U16 meeskond saavutas Poolas Varssavis peetud turniiril 3. koha. Kuue meeskonna osavõtul toimunud turniir näitas baltikumi korvpalli üleolekut – esikoha napsas Vilniuse Korvpallikool, niinimetatud surnud ringiga sai hõbeda lätlaste Ventspils ja pronksi Keila. Sama võitude arvu juures leppis korraldaja Varssavi Polonia 4. kohaga. Järgnesid SKS Inowroclawi Kaspirowicz ja TMK Wlotslawek.

Turniir algas Keilale kahe kaotusega. Mängu ei saadud kuidagi käima ning Vilniusele kaotati 56:71. Keila elu tegi kibedaks vastaste 213 cm pikkune tsenter, kes keeras oma korvialuse lihtsalt lukku. Ventspilsi vastu lagunes mäng viimasel veerandajal ning see tõi kaotuse 64:74.

Turniiri teiseks päevaks saadi aga end hästi käima. Esmalt saadi jagu kodupubliku marulisel toel mänginud Polniast 79:63, kus mäng keerati enda kasuks just viimasel veerandil, mis võideti 23:7.  Sama valemi järgi kulges ka mäng Inowroclawi vastu – viimane veerandaeg võideti 20:9 ja kogu mäng 81:74.

Enne turniiri viimast kohtumist Wloclaweki vastu oli seis selge – võit tagaks pronksmedalid, kaotus jätaks 4. kohale. Pärast viigiga lõppenud avaveerandit saadi turvaliselt juhtima ning väga ohtlikuks vastane enam ei muutunud. Tasuks võit 97:82.

Kuigi alati on põhjust soovida paremat – seekord eriti kahes esimeses kohtumises – jäid kokkuvõttes domineerima positiivsed detailid. Treener Peep Pahvile valmistas heameelt, et turniiri käigus jagunesid punktid mängijate vahel ühtlaselt. Samuti sai Eesti meistrivõistluste mängudega võrreldes jagada ühtlasemalt ka mänguminuteid ning vähemalt mõnes mängus kerkisid kõik poisid ka selgelt tegijatena esile. Kuna turniiril tehti igast mängust täisstatistika, andis see poiste tegemiste kohta ka väga head tagasisidet.
Norman Rüütsalu valiti turniiri tähtede viisikusse ja sai eriauhinna ka suurima arvu resultatiivsete söötude eest.