Keila Korvpallikooli 2016. aastanumbri võistlused lõpetasid U14 poisid, kes osalesid 26.-28. detsembrini Lätis, Kandavas toimunud rahvusvahelisel korvpalliturniiril. Saadi neli väga kõva (ja üks pisut kergem) lahingut Läti, Rootsi, Venemaa ja Valgevene eakaaslaste vastu.

Esimene mäng oli meil Hammarby (SWE) vastu. Algusest lõpuni punkt-punkti võitlusena möödunud kohtumine õnnestus numbritega 52:50 võita, skoori tegid Sten Strelkov ja Mark Dzotsenidze 17, Ralf Rico Graudin 11, Karl-Maarek Kokser 5 ning Ants Kristjan Kalmus 2 punkti.

Teises mängus Peterburi vastu jaksasime konkurentsi pakkuda esimese poolaja. Lõplikult murdusime viimasel veerandil, kui vigadega langesid mängust Karl ja Ralf. Tugevam võttis lõpuks oma tulemusega 50:36. Steni arvele jäi 15 punkti, Mark lisas 10, Ralf 6, Norton Reintam 4 ja Karl 1 silma.

Kolmas mäng Minski Tsmoki (BLR) vastu algas meile kohutavalt. Esimese veerandi kaotasime 4:17. Poisse hirmutas ilmselgelt vastaste suurus. Teisel poolajal saime krambist üle. Steni kolm tabavat 3punkti viset ja meeskondlik kaitsemäng tõid meid mängu tagasi. Neljanda veerandaja alguses tegi Tsmoki jälle 10:0 spurdi. Ralfi kaks kolmest ja Marki korvid tõid meid taas lähemale, kuid siis sai aeg lihtsat otsa, tulemuseks kaotus 48:51. Sten viskas 19, Ralf 15, Mark 7, Karl 6 ja Ants 1 punkti.

Kuna alagrupis saime kaks kaotust siis medali mängudele meil asja polnud. Turniiri eelviimases mängus saime kindla 61:6 võidu Peterburi II (RUS) üle (Mark 22, Ralf 17, Sten 12, Norton 7, Karl 2 Herko Eensoo 1p). Viimane mäng Ridzene (LAT) vastu oli aga taas põnev ja algusest lõpuni väga närviline. Kaks minutit enne lõppu olime veel 10 punktiga taga, kuid üle-välja pressing tõi meid tagasi mängu. Lõpus aitasid lätlasi ka kuues ning seitsmes mees väljakul, hoolimata sellest saime viimasel sekundil üritada võiduviset. Kahjuks see ei tabanud, ning seega kaotasime 50:52. Sten oli taas tiimi resultatiivseim visates 15 punkti. Marki arvele jäi 14, Karli kontosse 12 punkti. Norton lisas 7 ja Ralf 2 silma. Meeskonna parimaks mängijaks valiti Sten Strelkov.