Keila Korvpallikooli U14 vanuseklassi poisid tegid möödunud nädalal ajalugu ning pääsesid esimese Keila korvpallivõistkonnana Eesti Karikavõistluste finaali! Selleks, et finaali pääseda, tuli poolfinaalis jagu saada Tiit Soku Korvpallikooli meeskonnast.

Mäng algas Keila poistele raskelt. Mängu tähtsust tunnetanud poisid väristasid kõvasti kätt ja jalga ning vastane sai peagi 12:6 ette. Peale minutilist vaheaega Erik Makke ja Laur Maide poolt tehtud korvid aitasid poisid aga mängu tagasi – avaveerand lõppes juba Keila eduseisul 13:12. Kuid ka edasine mäng kulges punkt-punkti heitluses. Keila poisse hoidsid vee peal peamiselt Erik Makke korvid ning võistkondlik kaitse. Turvaliseks õnnestus vahe saada alles viimastel minutitel. Lõpuvile fikseeris Keilale võidu, tulemusega 62:49.  Keila meeskond mängis kooseisus: Erik Makke, Tom Oskar Arro, Stefan Honga, Laur, Rasmus Hulkko, Cristofer Lempu, Ralf Vikat, Sander Metsik ja Karl Erik Ool.

Finaal peeti maha möödunud nädalavahetusel Haapsalus. Ei saa öelda, et Keila poistele Eesti karikavõistlustelt midagi näppude vahele ei jäänud. Teine koht ja selle aastakäigu poiste esimene medal Eesti sisestelt tiitlivõistlustelt on igatahes väärt tulemus. Kahju on ainult sellest, et finaal Keila poistel täiesti aia taha läks. Oli see siis suure mängupingest – ikkagi finaal suures saalis ja telekaamerate ees, värskuse puudumisest, sest 17 päeva jooksul peeti juba kaheksas mäng, või millestki muust – Rakverele me seekord vastu ei saanud, tulemuseks 66:91 kaotus.

Hõbemedalid teenisid välja: Erik Makke (finaalis 20p), Tom Oskar Arro (15p + 8 lauapalli), Stefan Honga (14p), Cristofer Lempu (9p + 7 lauapalli), Laur Maide (4p + 4 kulpi), Rasmus Hulkko (2p), Karl Erik Ool (2p), Ralf Vikat, Sander Metsik, Kermo Sepik, Kert Erik Rüütel ja Kaur Kantsik.