Keila Korvpallikooli U16 meeskond jätkab Eesti meistrivõistluste turniiritabelis viiendal kohal. Viimases kolmes voorus on saadud kaotused BC Tartu ja Viimsi/Kesklinna meeskondadelt ning võidetud T. Soku KK-d.

Mängule BC Tartuga läksime vastu üsna pooliku koosseisuga. U20 meeskonnaga oli EYBL-i etapil võistkonna liider Kristen Kasemets, erinevatel põhjustel olid lisaks temale veel audis ka Herman Nikolajev, Ralf Rico Graudin ja Rainis Õunpuu. 20 punktilise poolaja kaotuse suutsime teisel poolajal vähendada küll kaheksale silmale, kuid sellega oli meie jõud ka otsas. Isiklike vigadega välja langemiste tõttu lõpetasime mängu sootuks neljakesi. Lõpptulemuseks 70:100 kaotus, ära tuleb siiski märkida Marcus Lengi head sooritust rünnakul, tema isiklikku kontosse kanti koguni 39 punkti.

Kodusaalis saadud 55:60 kaotusest Viimsi/Kesklinna vastu on kahju. Hoidsime kogu kohtumise väikest initsiatiivi, kuid peale Kristeni viiendat viga ei leidunud enam meest, kes meie rünnakut vedanud oleks. Lõpus oli meil veel võimalus mäng siiski lisaajale viia, kuid Marcuse ja Sten Strelkovi kolmepunktivisked ei tabanud. Marcuse arvele jäi lõpuks 18 silma, Kristen viskas 14 punkti.

Kaotustejadale suutsime lõpu panna mängus T. Soku KK vastu. Saime hästi minema, võitsime avaveerandi 26:14 ja poolaja 49:30. Soku poisid siiski alla ei andnud ning kahandasid teisel poolajal korraks vahe ka kuuele punktile. Neljandal veerandil leidsime aga taas meie oma viskekindluse ning võtsime lõpuks kindla 100:80 võidu. Marcus viskas seekord 30 ja Kristen 27 punkti. Eraldi tuleb seekord esile tõsta aga tiimi noorima, teistest koguni kolm aastat noorema Erik Makke resultatiivset tegutsemist, tema arvele jäi 15 punkti.

Kokkuvõttes on meil Eesti MV nüüd kirjas kolm võitu ja kaks kaotust. Järgmises voorus ootab meid aga meistrisarja liider TTÜ Korvpallikool/TSK.