Raske võit on tavaliselt eriti magus. U18 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel alistas Keila meeskond neljapäeva hilisõhtul play-off-i esimese ringi otsustavas kolmandas mängus kodus Kadrina Karud 63:62 ning jõudis veerandfinaali.

Mäng oli heitlik. Keila pääses küll avaveerandil juhtima 20:14, ent poolajaks oldi kaotusseisus 32:36. Viimast veerandaega alustati seisult 44:47. Otsustaval veerandajal suudeti aga 2. liigas ja EYBLis mängimisega kogutud kogemused maksma panna.

Kaotusseisus 49:52, tegi Kevin Sepik 2+1, korvi lisas Markkus Kikkatalo, omakorda 2+1 Margus Pahvilt, kolmene Roland Tamkivilt ja vabavisked Sepikult. Kaitses näitas otsustavatel hetkedel head mängu Mart Maide ning Keila sai ette 62:56. Vastane üritas kolmestega mängu päästa, kuid neist viimane tabas alles koos lõpusireniga ning sisulist tähtsust enam ei omanud. Enne seda oli Keilale turvalise neljapunktilise edu taganud Kikkatalo vabaise.

Poiste heitlust jälgis meeldivalt palju pealtvaatajaid. Lisaks Keila inimestele, oli ka Kadrinast tulnud omasid toetama suure reisibussi jagu inimesi. Kõik kes saali tulid, nägid kahe võrdse meeskonna põnevusetendust.

Veerandfinaalis kohtutakse kahe võiduni peetavas seerias põhiturniiri võitja BC Tartuga. Esimene mäng toimub eeloleval reedel kell 19 Tartus.