Keila Korvpallikooli U18 meeskond sai Eesti meistrivõistluste põhiturniiri teises voorus väärt võidu, kui võõrsil alistati väga tugev TTÜ Korvpallikool 71:68.

Kogu kohtumine kulges võrdses heitluses, kus kumbki pool ei saanud kordagi silmnähtavalt suurt edu. Keila jaoks oli kõige raskem hetk teise veerandaja lõpus, kui poolajapuhkusele mingi kaheksapunktilises kaotusseisus 36:44.

Teisel poolajal oli aga Keila poistes rohkem energiat, üksteist toetati ning esimesel poolajal tavalisemast ebakindlamalt tegutsenud meeskonna liidrid leidsid uue hingamise ja tegutsesid tiimi jaoks kasulikult. Viimast veerandaega alustati juba Keila ühepunktilises eduseisus. Neli minutit enne lõppu oli Keila taga 63:66. Margus Pahvi kolmene viigistas seisu ning Norman Rüütsalu vabavisked ja Kevin Sepiku läbimurre viisid Keila ette 70:66. TTÜ tuli veel kahe punkti kaugusele, kuid Sepiku vabavise vormistas lõppseisu. TTÜ võttis mõtlemisaja, kuid Keila kaitse ei lubanud neid enam viskele.

Raske võidu alustala oligi kaitsemäng. TTÜ mängijad on pikemad ning korvialust jõudu rohkem. Selle nullimiseks tuli kaitses maksimaalselt pingutada. Sellega saadi hakkama – kaitses andsid oma väga suure panuse Mart Maide ja Roland Tamkivi. Väga raske oli vastaste tsentri Karl-Kristjan Karpini pidurdamine. Ta viskas lõpuks küll 17 punkti ja võttis 10 lauapalli, kuid tema visketäpsust suudeti piisavalt hästi häirida.

Keila suurim korvikütt oli Norman Rüütsalu 24 punktiga. Kevin Sepik lisas 15, Margus Pahv 12, Roland Tamkivi 8, Kristen Kasemets 4 ning Mart Maide, Marcus Lenk, Marek Uusoja ja Conrad Sengbusch kõik 2 silma.
Keilal on tabelis kahest mängust kaks võitu.