Mängu, mille Keila Korvpallikooli U16 poisid jätsid näitamata Tartu Rocki vastu, näitasid nad päev hiljem uuesti Tartusse sõites U18 sarja Eesti meistrivõistluste kaheksandikfinaali avavaatuses Erkmaa Korvpallikooliga. Mäng lõppes korvpallis haruldaselt viigiga 56:56. Kuna võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes, siis lisaaega ei mängitud.

Agressiivne tegutsemine esimesest minutits alates kandis vilja – vanemate, pikemate ja füüsiliselt tugevamate vastate mängurütm löödi sassi. Samas leiti tänu heale kaitsele ise ladus rütm rünnakul. See kõik andis korvidevaese, võrdse heitluse.

Punkt-punkti mängus sai Keila enne poolajavilet väikese edu 32:25. Kolmanda veerandaja algus kuulus samuti Keila poistele ning korraks, pärast kogu kohtumise meeskonda vedanud Norman Rüütsalu 3+1 rünnakut, saadi vahe isegi 14-punktiliseks 46:32. Siis tekkis aga väga raske moment – väsimus ning vastaste pidev pressing viisid selleni, et järgmise kuue minuti jooksul visati vaid 2 punti ning Erkmaa pääses ette 49:48. Korraks oli Erkmaa edu ka kolm silma, kuid Keila poisid ei murdunud ning 4 sekundit enne lõppu tõid Rüütsalu vabavisked tabloole lõppseisuks jäänud 56:56.

Rüütsalu oli 21 punktiga ka suurim korvikütt. Kevin Sepik ja väga tugeva mängu teinud Mart Maide lisasid 8, pesamuna Conrad Sengbusch 7, Markus Kikkatalo 6, Margus Pahv 3, Roland Liiva 2 ja Hannes Hiie 1 silma.

Kiitust väärivad kõik 11 kohtumises osalenud poissi – kõik võitlesid ja andsid endast maksimumi. Huvitaval kombel õnnestus hea häälestus keerulises olukorras. Tartusse sõideti kahe masinaga, milledest üks otsustas Adaveres streiki alustada. Pärast pisukest mõttepausi ei jäänudki muud üle, kui kõiki liikluseeskirju eirates mahutada 11 poissi ja treener 9-kohalisse minibussi. Kolmveerand tundi üksteise otsas istumist ei saanud juba mehemõõtu poistele hästi mõjuda, seda enam, et seisaku tõttu jõuti mängupaika vaid napp pool tundi enne kohtumise algust. Kuid väljakule joosti täis võitlusvaimu.

Korduskohtumine peetakse kolmapäeval, 4. mail kell 18.15 Keila Kooli saalis. Kõik saali, poisse toetama!