Hooaeg sai vägeva alguse! Keila Korvpallikooli U20 meeskond sai EYBLi avaetapil Riias viiest mängust viis võitu.
Turniiri avamängus alistati rootslaste Lulea 41:36 (Rüütsalu 20, Tamkivi 8). Meeskonna mitmete mängijate jaoks oli see hooaja esimene kohtumine ning sellest tulenevalt saada väga raskelt minema. Aga saadi.
Reedeses teises kohtumises alistati BC London Elite juba kindlalt 70:52 (Rüütsalu 25, Sepik 18). Olime vastasest selgelt üle ning asjad said paika juba esimese poolajaga.
Väga tõsine päev oli Keila poistel laupäeval. Hommikul kohtuti tugeva Myerscough BA-ga. Ettevaatlikuks tegi teadmine, et eelmisel päeval oli neil kaotanud ka liiga tiitlikaitsja ning tänavugi mitmete välisjõudude toel hästi komplekteeritud Tallinna Kalevi korvpaliakadeemia. Algus oligi väga raske, jäime mustanahalisest ja väga pikkadest mängijatest koosneva korvialusega vastaste vastu taha 2:10, ent siis ajasime mängu kiireks, ladusate lahenduste abil saadi häid viskekohti ning veerandaja lõpuks oli Keila juba ees 33:28. Kolmandal veerandajal saadi vahe kümnepunktiliseks ning päris lähedale kardetud vastane enam ei jõudnudki. Keila võitis 56:49. Meeskond mängis ühtlaselt ja punktitigi jagunesid meeskonna peale laiali (Sepik ja Rüütsalu 12, Pahv 10, Ruubel 8).
Laupäevases teises mängus oli vastaseks vana tuttav Riia DSN. Kuigi vastas oli hea materjaliga meeskond, sai Keila kohe alguses minema ja vahe kärises kiiresti üle kümne punkti. Korraks tulid koduväljakul pallinud lätlased veel järgi, ent Keila teise poolaja spurdile neil enam vastukäiku polnud. Keila võit 67:56. Taas tagas edu meeskonna pikk pink (Sengbusch 18, Rüütsalu 11, Ruubel 10, Pahv 9, Tamkivi ja Sepik 6).
Pühapäeval kohtuti Helsingi Rocksiga ning väga suurt sõnaõigust vastasele ei antud. 63:47 (Sengbusch 16, Rüütsalu 15) võidumängus said kõik 12 poissi piisavalt mänguaega.
Seega viiest viis ja esimese etapi esikoht. Tallinna Kalev ja brittide Myerscough BA said neli võitu ja ühe kaotuse. Kolmas Eesti klubi TalTech leppis ühe võidu ja nelja kaotusega. Turniiri MVP oli Norman Rüütsalu, tähtede viiskusse valiti viimastes mängudes hiilanud Conrad Sengbusch ja kaitses pikkade vastu suurepärast tööd teinud Roland Tamkivi. Meeskonna parima auhinna sai Kevin Sepik.
Suur tänu Riiga kohale sõitnud Keila fännidele. Mängisime nagu oma koduväljakul.