Maikuu lõpus toimus Nord Cup, kus meie U10 ehk tüdrukud mängisid  5 ägedat mängu. Viimases mängus KA Tallinna Kalev I võistkonna vastu toimus peamine tegevus korvidest kaugemal, mida näitas ka mängu lõpptulemus 7:6. Sama võistkonna vastu näitasime pühapäevases finaalis samuti tasavägist korvpalli, mäng lõppes normaalajal viigiga 11:11. Võimalusi lisaaja äkksurmaga (esimese korvi viskamiseni) võiduks oli mõlemal võistkonnal; sel korral õnnestus Martal talle tehtud vea järgselt visata kaks vabaviset, millest üks ka tabas
Tüdrukud, kelle treeningud koosnevad suures osas palliga ja pallita liikumismängudest, tegutsesid korvpalliväljakul väga julgelt ja võistkondlikult. Leiti häid sööduvõimalusi ja prooviti treeningutel õpitud oskusi meelde tuletada ja erinevates mänguolukordades rakendada. Võistkonnas mängisid Sandra, Saskia, Ella Marie, Ketter, Annabell, Kerda, Ivireen, Marta.
Võistkonna MVP kaitses tublilt tööd teinud Ella Marie ja turniiri parim mängija rünnakutel kiireid lahendusi leidnud Saskia.
Võistlustele järgnenud trennis oli U10 tüdrukute tegutsemine tavapärasest hoopis oskuslikum, hea on tõdeda, et võistlused ja turniirid annavad kogemusi, mida ainult treeningute käigus on raske omandada.
U10 poisid said turniirilt ägedad 6 mängu. Esimesed 5 mängu läksid meie poistele edukalt ja iga mänguga suutsime oma võistkondlikku mängu efektiivsemaks muuta. Suutsime lõigata, kiiresse joosta ja teravaid sööte üksteisele jagada. Finaalis kohtusime Viimsi eakaaslastega. Poisid olid natuke ärevad ja sellest tekkisid ka kerged vead. Kummardus vastastele hea kaitse eest! Saime juurde kõvasti kogemust ja motivatsiooni suvi korvpalliväljakul veeta. Aitäh abitreener Reiner Pruknerile, kes abistas poiste juhendamisel.
Võistkonna MVP Sebastian Esna
U11 poiste mängude saldoks jäi 2 võitu ja 3 kaotust, millega teeniti 10. koht. Turniiri alustati kõva õppetunniga, kui mindi vastamisi Rae Spordikooliga. Mäng lõppes seisuga 6:46. Päeva teises mängus tuli meile vastu Kesklinna KK, 1 vs 1 kaitses lasime liiga lihtsalt mööda ja rünnakul jäime söötude leidmisega hätta ning mängu lõppseis jäi 11:25. Teise päeva esimeses mängus läksime vastamisi Lääne-Harju KK-ga. Kuna mäng oli varahommikul, läks poistel esimene poolaeg ärkamiseks, teisel poolajal saime oma mängu käima ja tegime rünnakul häid otsuseid ning mäng lõppes 27:8 meie kasuks. Päeva teises mängus SK Nord/Cramo duubelvõistkonnaga oli kõva heitlus, kuid poisid suutsid enne mängu tehtud kokkulepetest kinni hoida ja mäng lõppes seisuga 22:14 meie kasuks. Viimasel päeval läksime 9.-10. koha mängus vastamisi Taltech BS/Altiusega. Mäng algas võrdselt, kuid siis panid vastased oma paremuse maksma. Mäng lõppes seisuga 13:23.
Võistkonna parimaks mängijaks valiti Rasmus Rukis, kes näitas suurt arenguhüpet 1 vs 1 mängus.
U12 tüdrukud said turniiri 5 mängu käigus kõvasti elamusi. Saime kaks kindlamat võitu, ühe äärmiselt napi võidu, ühe lisaaja kaotuse ja finaalmängus kõvasti kogemusi. Turniiri lõpetasime väga emotsionaalselt teise kohaga. Tugevate vastaste vastu näitasid head mängu meie tüdrukud Rebecca, Jandra, Astrid, Nicole, Kerit, Anette, Anni Marii, Kerbel-Kaily.
Võistkonna MVP oli Anni Marii, kes tahtis selle turniiri jooksul väga palli saada, leidis häid võimalusi kergete korvide viskamiseks ja võitles kõvasti lauapallide saamiseks
U12 poiste mängude saldoks jäi 2 võitu ja 3 kaotust, millega teeniti 6. koht. Esimesel päeval läksime vastamisi Taltech BS/Altiusega, kellelt tuli vastu võtta kaotus 14:28. Päeva teine mäng oli KK Hito/BC Karjamaa vastu, enamus mängust suutsime edu hoida kuid lõpuks sai poistel jõud otsa ning mängu lisaajale viival viskel eksisime ja mäng lõppes 15:18 meie kahjuks. Teisel päeval olid poisid paremini mängudeks häälestatud. Esimeses mängus TSA Kalevi alustasime mängu agressiivselt nii rünnakul kui ka kaitses ning mäng lõppes meie kasuks 21:7. Teises mängus oli meil vastaseks teise alagrupi 4. koht – Saue KK. Oma paremuse panime maksma kohe esimesest minutist ja mäng lõppes seisuga 29:19. Viimasel päeval läksime 5.-6. koha mängul vastamisi KK Viimsiga. Rünnakul eksisime liiga palju korvi alt ja lasime kaitses palju lihtsaid korve mäng lõppes seisuga 13:25.
Võistkonna parimaks mängijaks valiti Robin Pärnoja.
U13 poisid saavutasid turniiril neljanda koha.
Kõik viis mängu olid väga võitluslikud ja võrdsete heitlus. Reedel suudeti võita Rapla KK ja KK Hito. Laupäeval seevastu tuli vastu võtta kaks kaotust KK Viimsilt ja Rae SK/Kiililt. Pühapäevases kohamängus pidime tunnistama SK Nord/Cramo kuue punktilist võitu. Kokkuvõttes täitis turniir eesmärgi, et saada hooaja lõpus tasavägiseid ja võitluslikke mänge.
U14 tüdrukud said kasulikke kogemusi ja tugevaid mänge, mis panid korralikult pingutama ja võitlema. Tüdrukuid juhendanud treener Merilyni jaoks oli uskumatu vaadata, et kuigi mõnedes mängudes venis vahe vastasega üsna suureks, ei jäädud kordagi seisu vaatama ega nukrutsema vaid mängiti südikalt lõpuni. Lahtiste pallide saamiseks võideldi ning pidevalt toimus nii mängu käigus kui ka mängujärgselt eneseanalüüs, mida järgmine kord sarnases olukorras võiks paremini proovida teha.
Võistkonna MVP oli palliga terav ja pallita kiire Jette Sofia
U15 poisid said mängudest juurde kõvasti pingetaluvust. Kõik 5 mängu olid väga tasavägised. Äärmiselt põnevas alagrupi viimases mängus kaotasime Lahti võistkonnale ja selle mängu tulemusena mängisime viimase mängu Viimsi vastu (3.-4. koha mäng). Viimase mängu alguses olime natuke unised ja passiivne kaitse muutis vastased enesekindlaks. Viigistasime veel mängu, kuid lõpuks pidime vastaste 1-punktilist paremust tunnistama. Turniiri tulemuseks 4. koht.
Võistkonna MVP oli Mihkel Kivaste.
Kõik treenerid tänavad lapsevanemaid, kes abistasid transpordiga ja käisid tüdrukutele ja poistele kaasa elamas! Aitäh teile!

Sille Kask