Keila Korvpallikooli U16 poisid said eelmisel nädalavahetusel Poolas toimunud Euroopa Noorte Korvpalliliiga finaalturniiril raske tööga teenitud edasipääsu superfinaali, kus võistlevad Euroopast vaid 10 parimat võistkonda. 

Esimese päeva kaks edukat mängu andsid poistele enesekindluse järgnevateks päevadeks. Poisid on kogu hooaja vältel treeningutel palju vaeva näinud, et mängijatena areneda. Euroopa Noorte Korvpalliliiga superfinaalis on poistel võimalus end proovile panna Euroopa paremikuga. Võistkonna meeskonnavaim ja sisemine tahe mängida alates võistluse esimesest minutist täiskäigul, andsid finaalturniiril olulised võidud just nende tiimide üle, kellele Tallinnas kaks nädalat tagasi kaotati. Ka 10-punktilises kaotusseisus aitas tahe mängu üleval hoida. Kui mõnel päeval oli võistkonna liidril veidi keerulisem, siis leidusid kohe teised tiimikaaslased, kes seda rolli kanda suutsid. Hetkel on võistkonnas 5-6 poissi, kes võivad raskel hetkel vaimselt meeskonda kasvõi ühel veerandajal vedada.

Eriti tuleb poistel julgust ja kogemust just välisturniiridel mängides, kust saadakse kogemusi erinevate vastaste, kohtunike ja situatsioonidega. Ainult Eesti meistrivõistlusi mängides ei ole võimalik piisavalt areneda. Kuna oleme viimastel aastatel saanud vähe rahvusvaheliste suurturniiride kogemust, siis seda enam on hea meel, et Keila poisid ületasid end ja on ausalt välja teeninud Leedu turniiri pileti. Alagrupis võideti põhiturniiri liidrit soomlaste Topo võistkonda ja kindlustati edasipääs kohamängudele. Turniiri lõpuks said poisid raske tööga teenitud autasu, finaali 4. koht ja võimalus võistelda superfinaalis, kus osalevad 10 parimat tiimi Euroopast. Siit tuleb julgelt edasi liikuda ja enesekindlusel tuleb lasta kasvada läbi tugevate mängude. Kõik mängud Poolas olid kulla hinnaga ja ei olnud ühtegi hetke, kus oleks olnud võimalus vabamalt võtta.

Tunnustus Keila Korvpallikooli U16 poistele, olid võimsad esitused! U16 poiste võistkonda treener on Taavi Vilba ning üldkehalise ettevalmistusega tegeleb treener Kalev Elken. Poisse on varasematel aastatel juhendanud treenerid Olev Baar, Martin Korjus ja Tarmo Hein. Täname Korvpallikooli poolt ka Gunnar Koitmaad, kes poisse turniiril igakülgselt toetas ja suure pühendumisega juhendas. Samuti täname lapsevanemaid, kes poisse sporditegemisel toetavad! Suurturniirile pääsemine on oluline saavutus Keila Korvpallikooli noortesüsteemi jaoks ja näitab, et liigume oma treenerite tiimi ja meetoodikaga õiges suunas.