Nagu ka eelmisel etapil, saavutasid U16 poisid ka nüüd II koha 4 võiduga, aga turniiril oli hoopis teine kvaliteet ja sisu. See hõbe särab ilusamalt.
Keila Korvpallikool – Rakvere Spordikool 58-36
Keila Korvpallikool – Liepaja SSS 63-62
Keila Korvpallikool – Liepaja SSS II 80-36
Keila Korvpallikool – VKM II 75-76
Keila Korvpallikool – Saldus SS 90-56
Vastaste kvaliteet oli eelmise etapiga parem. Vaid Liepaja II jäi natuke vankrist maha. Turniiri ühtlast ja head taset näitasid korduvad lisaajad erinevate vastasseisude puhul, vahel lausa 2 või 3. Liepaja vastu suutsime lisaaega Remo Meltsase viimase sekundi viskega vältida. VKM II vastu jäime 2. lisaajal 1 punktiga alla. VKM-i mäng oli tegelikult rabe ja lohakas, eks see jättis võistkonnale halva maitse suhu, mida mindi Salduse vastu kustutama. Salduse vastu sõitsid Keila poisid 9-0 eest ära ning tagasi ei vaadanud. Ei aidanud vastase maa-ala press, 2-3 maa-ala ega kaootilised “trapid”. Viimases mängus Salduse vastu said poisid paisu tagant minema ja elasid end välja pärast valusat kaotust VKM-i vastu. Lisamärkusena tuleb mainida, et Saldus võitis eelmise etapi veenva mängulise üleolekuga kõikide vastasseisude puhul.
Kuigi mängus, eeskätt kaitses, tuleb üks kala teise järel, peab tunnistama, et U16 mängus ei saagi pilt ideaalne olla, muidu poleks, mida treenida. Olime parimate ründenäitajatega ja parima kaitseefektiivsusega võistkond, kui juhinduda +/- näitajatest. Pea igas statistilises näitajas edestasime eelmise turniiri saavutusi. Võistkonna areng on igakülgne ja täiskoosseisus suutsime väga head hoogu näidata. Loodame, et poisid püsivad terved, et see hea hoovus leiaks rakendust ka EMV-raames, kus me pole saanud täiskoosseisuga mängida.
Kõige rohkem tõuseb esile poiste võitluslikkus, sest pea igas mängus tekkis mõõn, Liepaja ja VKM-i vastu väljendus see isegi -10/-12 kaotusseisudes, aga poisid surusid hambad parketti ja tulid mängu tagasi. VKM-i vastu jäi vaid närvist ja õnnest puudu. Võistkond kasvab kokku.